C-IASOS – 2023
Ekonomi ve Finansal Araştırmalar Derneği, ekonomi ve finans alanlarındaki akademik çalışmaların geliştirilmesine ve bilimsel araştırmalar gelişimin artırılması ve tanıtılması, akademik çalışmaların yayımlanabileceği amacıyla kurulmuş bir dernektir.
efad, ekonomi ve finansal araştırmalar derneği, ekonomi ve finansal araştırmalar, ekonomi derneği, finansal araştırmalar derneği, ekonomi araştırmalar derneği
15806
post-template-default,single,single-post,postid-15806,single-format-standard,bridge-core-3.1.0,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5
 

C-IASOS – 2023

C-IASOS - 2023 Duyuru

C-IASOS – 2023

Değerli Katılımcılar

13 – 15 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan VII. Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresinde (C-IASOS – 2023) sizleri ağırlayacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kongre Malta Üniversitesi, Moldova Ekonomik Çalışmalar Akademisi (ASEM) ve Rijeka Üniversitesi Faculty of Tourism and Hospitality Management (Hırvatistan), University “Ukshin Hoti” Prizren, Faculty of Economics, (Kosova) işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Kongre son 3 yıl boyunca %60 (30 farklı ülke), %65 (30 farklı ülke) ve %69 (31 farklı ülke) düzeyinde yabancı katılımı ile gerçekleşmiştir. Bu yıl Türkiye’den katılımcı oranı %45 ile sınırlı olacaktır.

KONGRE 9 Ağustos 2023 tarihinde ilan edilen YÖK- Atama Kriterlerine uygundur. Ayrıca, Teşvik kriterleri de sağlanmaktadır.

Kongre sonunda ISBN alınmış Özet ve Tam metin Bildiri kitabı  (Proceedings Book ) yayınlanacak ve indekslenmek üzere WOS’ –WEB OF SCIENCE- başvuru yapılacaktır.

Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir.  Ancak Kongre kitabı İngilizce olacaktır.

Kongremizin temel amacı, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Güzel Sanatlar, Doğa Bilimleri ve Mühendislik alanlarındaki bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasına, geliştirilmesine ve yeni perspektiflerin oluşmasına aracılık ederek medeniyetimizin gelişmesine katkıda bulunmaktır. “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Uygulanabilir Bilgi” mottosu ile varlığını sürdüren kongremizin konuları İşletme, İktisat, Maliye, Turizm ve diğer tüm Sosyal Bilimleri kapsamaktadır. 2023 yılı özel oturum başlığı ise “Dijital Dünyada Finansal Risk Yönetimi” olacaktır. Ancak sosyal bilimlerin tüm alanlarından konulara açıktır.

Siz değerli bilim insanlarını 13 – 15 Kasım 2023 tarihleri arasında Hibrit (Yüzyüze ve Çevrimiçi) gerçekleşecek olan VII. Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresinde (C-IASOS – 2023)  görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Saygılarımızla
C-IASOS Kongre Düzenleme Kurulu